Americké prezidentské volby

Zveřejněno 9.11.2020
​Volby prezidenta Spojených států amerických se konaly v úterý 3. listopadu 2020, kdy se rozhodovalo o opětovné zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa nebo o zvolení demokratického kandidáta Joe Biden.

Do funkce nového prezidenta Spojených států amerických byl zvolen Joe Biden a do funkce viceprezidentky Kamala Harrisová, oba kandidáti Demokratické strany. Předchozí volby se konaly před 4 roky, v roce 2016, kdy vyhrál kandidát Republikánské strany Donald Trump a jeho viceprezidentem Mike Pence.

Jednalo se o 59. volby prezidenta Spojených států amerických a vítěz nastoupí do funkce prezidenta dne 20. ledna 2021.


JOE BIDEN, REMARKS FROM GETTYSBURG, PA

- "I'm running as a proud Democrat, but I will govern as an American president. I will work with Democrats and Republicans and I will work as hard for those who don't support me as for those who do. That's the job of a president. It's a duty of care for everyone."
- "Kandiduji jako hrdý demokrat, ale budu vládnout jako americký prezident. Budu spolupracovat s demokraty a republikány a budu tvrdě pracovat pro ty, kteří mě nepodporují, jako pro ty, kteří to dělají. Toto je práce prezidenta. Je jeho povinností o každého pečovat."


#JoeBiden

#DonaldTrump

#AmericanElections

Fotogalerie