DÍA DE LA FIESTA NACIONAL DE ESPAÑA 🇪🇸

Zveřejněno 12.10.2020
Cílem tohoto svátku je oslava kulturního dědictví španělsky mluvící společnosti, která sdílí nejen stejný jazyk, ale také podobné hodnoty a tradice. Je to zároveň i den, kdy se slaví Nuestra Señora del Pilar, patronka všech hispánských národů a španělské občanské gardy.

Z tohoto důvodu je velkou událostí vojenská přehlídka, která se koná v Madridu za přítomnosti královské rodiny, vlády, senátu a důležitých hodnostářů. Nicméně katalánští a baskičtí prezidenti se odmítají zúčastnit a vyjadřují k tomu odpor. Proč? Protože podle nich je tento den začátek genocidy původního obyvatelstva Nového světa a je také úzce spojený s frankistickou diktaturou, která ho využívala k velebení své vlády.

Pro ostatní obyvatele je to den volna, většinou klidný den, kdy děti nejdou do školy a starší tráví čas doma s rodinou a přáteli.

Ačkoliv termín Fiesta Nacional de España je oficiální název od roku 1987, existuje pro to více pojmenování jako například Fiesta de la Hispanidad, Día de la Raza, Día de Colón a další.


#DiaDeLaHispanidad

#DiaNacionalDeEspaña🇪🇸

#StrongerTogether

#EuropeanUnion🇪🇺

#FuturEU🇪🇺

#Europe

#CitizensReflectionsOnTheFutureOfEurope

#Strongerogether

#Italy🇮🇹

#CzechRepublic🇨🇿

#Bulgaria🇧🇬

#Cyprus🇨🇾

#Poland🇵🇱

#Germany🇩🇪

#Spain🇪🇸

#Croatia🇭🇷

Fotogalerie