Mezinárodní den proti homofobii a transfobii

Zveřejněno 17.5.2020
Mezinárodní den proti homofobii a transfobii (IDAHO) 🏳️‍🌈 každoročně připadá na 17. května. 17. květen byl zvolen jako den, kdy došlo k vyškrtnutí homosexuality z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace v roce 1990. Smyslem IDAHO je zdůraznění respektování práv lidí s jinou než heterosexuální orientací a ukončení diskriminace a násilí pramenící z homofobie.

Je tu jedna věc, která opatření k zastavení nemůže zastavit: LÁSKA.

🌈V den Mezinárodního dne proti homofobii, tranfobii a bifobii oslavujeme rovnost, toleranci a úctu k sobě navzájem, některé ze základních hodnot EU.

Pamatujte: „Je zakázána jakákoli diskriminace na základě jakéhokoli důvodu, jako je pohlaví, rasa (...) nebo sexuální orientace." - Článek 21 Listiny základních práv EU.

IDAHOT2020Evropská unie rovnost leseb, gayů, bisexuálů, trans lidí a intersexuálů dlouhodobě podporuje, pořád ale mezi námi dochází k diskriminaci. Někteří lidé se necítí bezpečně na veřejnosti, na pracovišti nedostávají příležitosti, které jiní považují za samozřejmost, ve škole mají potřebu skrývat, jací jsou, případně se setkávají s diskriminací, když potřebují zdravotní péči, když žádají o právní uznání svého pohlaví v úředních dokladech, nebo prostě v každodenním životě. Diskriminace osob LGBTI je v rozporu se základními hodnotami EU, a dokud bude tento problém existovat, EU bude pracovat na jeho odstranění.

#IDAHOT2020
#EU4LGBTI
#ThisIsTheEU
#citizensreflectionsonthefutureofeurope
#futureu

#poland🇵🇱

#germany🇩🇪
#cyprus🇨🇾
#czechrepublic🇨🇿
#italy🇮🇹
#spain🇪🇸
#croatia🇭🇷
#bulgaria🇧🇬