ŠPANĚLSKO 🇪🇸 UCTILO OBĚTI COVID-19

Zveřejněno 16.7.2020
Španělsko 🇪🇸 se dne 16. července 2020 na smuteční slavnosti v Madridu za přítomnosti krále Felipeho VI., předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové či šéfa Evropské rady Charlese Michela pietně rozloučilo s více než 28.400 oběťmi pandemie Covidu-19 v zemi.

"Tento akt ale nemůže zmírnit bolest," připustil španělský panovník před přibližně 400 hosty na náměstí Armería před královským palácem.

Von der Leyenová, Felipe, královna Letizia, korunní princezna Leonor, infantka Sofía, španělský premiér Pedro Sánchez a mnoho dalších účastníků ceremonie položilo bílé růže k pietnímu místu s plamenem uprostřed náměstí.

Státním aktem chtěla vláda nejen vzpomenout na zemřelé a poděkovat zdravotnickému personálu, ale také ocenit zásluhy celé španělské společnosti ve "velmi obtížné době" pandemie a přísných uzavírek, napsala agentura DPA.

Bez ohledu na vysokou koncentraci domácích i zahraničních osobností měli hlavní roli lidé, které pandemie covidu-19 přímo zasáhla. Před králem tak pronesl řeč například Hernando Calleja, bratr známého novináře Josého Maríi, který infekční nemoci podlehl. "Nezapomínejme, že koronavir byl a nadále je chladným, krutým a ničícím popravčím," řekl Calleja.

Španělsko patří mezi pandemií nejhůře zasažené země v Evropě. Podle aktuálních statistik dosud evidovalo 257.494 nakažených a 28.413 obětí.


#FuturEU🇪🇺

#CitizensReflectionsOnTheFutureOfEurope

#Strongerogether

#Italy🇮🇹

#CzechRepublic🇨🇿

#Bulgaria🇧🇬

#Cyprus🇨🇾

#Poland🇵🇱

#Germany🇩🇪

#Spain🇪🇸

#Croatia🇭🇷

Fotogalerie