Tag der Deutschen Einheit 🇩🇪

Zveřejněno 3.10.2020
German Unity Day 🇩🇪 Den německé jednoty je státním svátkem připomínajícím znovusjednocení, ke kterému došlo v roce 1990, kdy se bývalá NDR (východní Německo) připojila k Spolkové republice Německo.

Pád berlínské zdi 9. listopadu 1989 připravil cestu k tomuto národnímu velkému dni. Zpočátku bylo toto datum navrženo jako národní den německé jednoty, protože označovalo obrovský krok ke sjednocení Německa.

Smlouva o sjednocení podepsaná 20. září 1990 proto prohlásila 3. října za oficiální státní svátek, čímž se rozdělení Německa skončilo. Znamená to rozpuštění NDR (východního Německa), které v souladu s článkem 23 německého základního zákona vyžadovalo hlasování pěti východních spolkových zemí, aby se připojily ke Spolkové republice Německo, jako rychlé sjednocení, které bylo během těchto období považováno za zásadní ekonomicky nestabilní časy. Tímto způsobem 3. října 1990 označuje poslední východoněmeckou vládu.

V tento velký den němečtí obyvatelé oslavují na festivalech, které nabízejí různé pódia hostující živé kapely a stánky prodávající jídlo, pití a sladkosti kolem Braniborské brány. Tenhle rok je bohužel COVID-19 jiný a Německo se musí obejít bez velkolepých oslav.


#StrongerTogether

#GemanUnityDay🇩🇪

#EuropeanUnion🇪🇺

#FuturEU🇪🇺

#Europe

#CitizensReflectionsOnTheFutureOfEurope

#Strongerogether

#Italy🇮🇹

#CzechRepublic🇨🇿

#Bulgaria🇧🇬

#Cyprus🇨🇾

#Poland🇵🇱

#Germany🇩🇪

#Spain🇪🇸

#Croatia🇭🇷

Fotogalerie